
JAK ZAKŁADAĆ KIJKI NARCIARSKIE?
Zwykłe kijki a jednak na ich temat jest sporo do powiedzenia. To już kolejny artykuł w którym poruszam ich temat. Wszystko przychodzi z czasem, praktyką i godzinami wyjeżdżonymi na stoku. Jak się okazuje kijki – niby prosty element wyposażenia a jednak wiele osób nie do końca wie jak je prawidłowo zakładać. Dzieciom zwyczajnie się nie chce.
W przypadku grubych rękawic i mało sprawnych jeszcze rączek łatwiej złapać rączkę kijka i już. Jednak dobrze założony pasek od kijka powoduje, że dziecko rzadziej je gubi. Podczas wbicia kijka w śnieg może on tam zostać a przy okazji popsuć nam wykonywaną w danym momencie ewolucję i wytrącić nas z równowagi. Na koniec trzeba się po niego wracać. Pasek utrzymuje rękę na wysokości rękojeści w czasie odbijania się od śniegu np. podczas podchodzenia lub podjazdów w płaskim terenie. Właśnie dlatego umiejętność zakładania właściwie paska od rączki kijka jest ważna. Przygotowałam dla Was sporo zdjęć, które możecie pooglądać i zobaczyć jak właściwie to robić. Na początek zdjęcia, które pokazują jak NIE trzymać kijka w czasie jazdy.
NIE
Choć wiadomo są wyjątki. Ponoć freestylowcy jeżdżą z kijkami trzymanymi za samą rękojeść ze wzglów bezpieczeństwa, żeby nie stracić ręki gdy kijek utknie w szczelinie pomiędzy kamieniami. Jednak nie musicie się obawaiać na przygotowanych stokach takie atrakcje Wam nie grożą i zdecytowanie trzymajcie kijki tak jak powinno się to robić.
Zakładanie kijków to kolejna rzecz jaką można przećwiczyć w domu na sucho jeszcze zanim wybierzecie się na stok. Moja rada, że takie próby warto zrobić w domu nie tylko gołą dłonią ale w rękawicy, w której będziemy jeździć.

TERAZ ZŁAPCIE PASEK I RĄCZKĘ JEDNOCZEŚNIE

Firma LEKI, wymyśliła jeszcze inny patent na zapinanie kijków. Na rękawicę zakłada się specjalną rączkę, którą za pomocą małego kółeczka pomiędzy kciukiem i palcem wskazującym łączy się z kijkiem. Może to być też taka gotowa rękawica, która ma takie kółeczko. Ja prezentuję opcję z oddzielną rączką, którą zakłada się na rękawicę.

Kijek wypina się poprzez naciśnięcie dźwigni i zwolnieniu kółeczka z uchwytu. Testowałam ten patent i powiem, że jest to bardzo wygodne. Kijki bardzo szybko się zakłada i zdejmuje.
Potrenujcie zakładanie kijków!!! Dobrej zabawy!!!